Učenci in učiteljice posebnega programa Levstikovega trga smo si 1. aprila 2025 ogledali Zavetišče za zapuščene živali Gmajnice ter sosednjo policijsko postajo, kjer smo se srečali s policijskimi psi. Na obisk zavetišča smo se pripravljali s pogovorom in z zbiranjem donacij za pse in mačke. Pri zbiranju donacij je sodelovala vsa šola.
V zavetišču smo spoznali oskrbnico Nežo, ki nas je popeljala čez mačji del, pasji del in od daleč smo si lahko ogledali ambulanto. Mačke in pse smo si ogledali v njihovih prostorih. Na koncu pa nam je oskrbnica omogočila igro z njeno psičko Kobi.
Spoznali smo tudi prijaznega policista Janeza, ki nam je s svojimi tremi policijskimi psi predstavil nekaj trikov in pomen vsakodnevne skrbi za živali.
Učenci so bili nad obiskom in srečanjem z živalmi navdušeni!
Več slik si lahko ogledate na naslednji povezavi GMAJNICE 2025.
Jana Finžgar